Karmienie piersią - co warto wiedzieć

0

Karmienie piersią w teorii i praktyce

Mleko matki jest najlepszym znanym pokarmem dla nowo narodzonego dziecka. Jest ono idealnie dopasowane do potrzeb rozwijającego się malucha. Choć nie każdej mamie przychodzi to z łatwością, nie należy się poddawać zbyt łatwo.

Po pierwsze nie ma uniwersalnej pozycji do karmienia, która odpowiada wszystkim Mamom. Znajdź odpowiednią dla siebie i swojego Maleństwa.

Aby laktacja była prawidłowa, musisz dużo pić i najlepiej, aby była to woda, minimum 2 litry dziennie.

Zadbaj o swoją dietę, musi być ona urozmaicona, nie rezygnuj z produktów, jeżeli nie ma co do tego podstaw. Odżywiaj się zdrowo, i jeżeli u Malucha nie występują żadne objawy uczulenia, nie eliminuj z diety produktów.

Pamiętaj, że laktacja to proces ciągły i w Twoich piersiach ciągle zbiera się pokarm, pamiętaj więc o wkładkach laktacyjnych, alby uniknąć nieestetycznych plam na ubraniach.

Nie rezygnuj z podawania Dziecku swojego mleka nawet jeżeli nie możesz karmić piersią (gdy dziecko nie może prawidłowo ssać). Warto wtedy ściągać pokarm przy użyciu laktatora i podawać mleko w butelce.

Karmienie piersią, zwłaszcza na początku może wiązać się z podrażnionymi brodawkami – warto wcześniej zaopatrzyć się w specjalne preparaty, które złagodzą dolegliwości.

Dość powszechnym problemem jest także zastój pokarmu w piersi wskutek niedrożności przewodu mlecznego. Pierś staje się wtedy twarda, bolesna. Z takim kłopotem najlepiej zgłosić się do lekarza, który oceni, czy potrzebny będzie antybiotyk. Domowe sposoby na tę dolegliwość to masaże i okłady z liści kapusty.

Maluszka najlepiej jest karmić na życzenie, tzn. wtedy kiedy jest głodny. Niejednokrotnie zdarzy się, że będziesz musiała nakarmić swoje Dziecko poza domem, sytuację ratują wtedy ubrania do karmienia.

Cangaroo zdaje sobie sprawę z tego, że karmienie piersią niesie ze sobą pewne trudności dlatego oferujemy serię ubrań, które uczynią karmienie malucha łatwiejszym i bardziej komfortowym. Koszulki do karmienia Hoobart dzięki zamkom na wysokości piersi zapewnią dyskrecję i wygodę.

koszulka do karmienia Hoobart

W naszej ofercie znajdziecie także wiele innych modeli, które zostały stworzone specjalnie dla Was kochane MAMY, przemyślane tak, aby były dla Was wsparciem w tym bardzo ważnym zadaniu.

 

Jeśli szukasz ubrań do karmienia piersią zajrzyj na Cangaroo.pl
Bluzy do karmienia piersią  znajdziecie TUTAJ

Bluzy ciążowe znajdziecie w Bluzy ciążowe

Sukienki ciążowe i do karmienia piersią znajdziecie Ciążowe sukienki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl