Jak dopasować rozmiar ubrań w ciąży?

0
Rozmiar ubrań w ciąży - jak dopasować?

Nawet największe optymistki wiedzą, że podczas ciąży musimy odłożyć do szafy dotychczas noszone przez nas ubrania. Jest to naturalne i nieuniknione. Staniemy więc przed zadaniem przearanżowania naszej szafy – z każdym kolejnym miesiącem ciąży coraz radykalniejszego. Jak sobie z nim poradzić? Jakie ubrania najlepiej wybierać?

Wygodne ubrania ciążowe: spodnie czy spódnica?

W ciąży najważniejsza jest wygoda. Jest to powszechna prawda. Ubrania ciążowe różnią się od tych „normalnych”. Jak w takim razie dobrać odpowiedni rozmiar? Co do zasady, kobiety, które przed ciążą nosiły rozmiar na przykład M, w takim samym rozmiarze powinny kupować ubrania w jej trakcie. Garderoba taka jest odpowiednio poszerzona i wykonana z elastycznych materiałów. Oddzielna rozmiarówka byłaby poza tym niepraktyczna. Oczywiście nie oznacza to, że spodni i sukienek nie musimy mierzyć. Wręcz przeciwnie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Bluzka czy sukienka, jak zachować komfort w ciąży?

Bluzki ciążowe są oczywiście dopasowane do wymogów “nowej” sylwetki. Dzięki temu rosnący brzuszek nie jest w żaden sposób uciskany. Aby to umożliwić, koszulki mają w swoim składzie takie materiały jak na przykład lycra czy elastan. Warto szukać w ofercie sklepu specjalnych bluzek do karmienia piersią. Ogromnym atutem takiej garderoby jest to, że będzie nam ona służyła nie tylko podczas ciąży, ale także już po urodzeniu dziecka. Bluzka do karmienia piersią musi być oczywiście wykonana z odpowiedniej tkaniny – przewiewnej i rozciągliwej.

Ciekawe stylizacje ciążowe

Koszulka ciążowa i do karmienia Hoobart Flamingo Bluzka ciążowa i do karmienia Frilla Stripes Sukienka ciążowa i do karmienia Clifton Gold Sukienka ciążowa i do karmienia Melton Stripes
Koszulka ciążowa i do karmienia Hoobart Flamingo Bluzka ciążowa i do karmienia Frilla Stripes Sukienka ciążowa i do karmienia Clifton Gold Sukienka ciążowa i do karmienia Melton Stripes

Legginsy, nie tylko w ciąży, są dobre na wszystko

Najlepszymi ubraniami dla zmieniającego się ciała są takie, które zmieniają się razem z nim. Oznacza to, że najlepszymi przyjaciółmi każdej przyszłej mamy są elastyczne materiały: wszelkiego rodzaju dresy, legginsy, koszulki ze stretchu!

Jakość ma znaczenie dla komfortu w ciąży

Podczas wyboru odpowiedniego odzienia, oprócz oczywiście fasonu, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Przede wszystkim, najważniejszy jest materiał, z którego wykonane są na przykład bluzki ciążowe. Musi on być przewiewny, aby umożliwić cyrkulację powietrza, a co za tym idzie – regulację temperatury. Konieczne jest również, aby tkanina była przyjemna w dotyku – szorstkie materiały mogą powodować odparzenia. Dodatkowym atutem jest rozciągliwość i odporność na zabrudzenia. O ile więc możemy uważać, że najlepsze są naturalne materiały, o tyle czasami po prostu lepszą opcją wydają się nowoczesne, oddychające i odporne na zabrudzenia materiały syntetyczne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl